Nasze centrum językowe powstało w wyniku rodzącej się na rynku potrzeby nauki języka obcego w sposób kreatywny i angażujący, jednocześnie z zaoszczędzeniem czasu i pieniędzy na dojazdy do siedziby szkoły językowej.

Warsztaty plastyczne po angielsku- jak to działa?

 Wszyscy wiemy, że  każde dziecko jest unikalne i rozwija się w indywidualny sposób. Jedno lubi technologie, inne uwielbia rysować, kolejne kocha sporty. Czasami trudno znaleźć czas i sposób aby pogodzić te wszystkie pasje i jednocześnie znaleźć czas na np. naukę języka obcego. Tylko kto powiedział, że nauka języka obcego nie może iść w parze z innymi pasjami dziecka?  

[Art + English]

Naszą pasją są języki, ale jak wszyscy, uwielbiamy tworzyć coś nowego. Tworzenie jest procesem naturalnym dla ludzi, szczególnie dla dzieci. Dlatego połączyliśmy te dwie miłości na naszych zajęciach Artmania. Podczas zajęć dzieci uczą się języka obcego i realizują swoje kreatywne pomysły. Na lekcjach realizujemy ciekawe tematy (zwierzęta, moje miasto, kraje, w restauracji itd.) w kreatywny sposób tworząc prace plastyczne. A wszystko oczywiście tylko i wyłącznie w wybranym języku obcym. Kurs Artmania jest zatem zarówno rozszerzeniem standardowego kursu jak i po prostu ciekawą formą spędzenia czasu wolnego.

 

Dlaczego i jak?

Uważamy, że użycie języka w życiowych sytuacjach jest niezmiernie ważne. W przyjaznej atmosferze uczniowie rozwijają umiejętności komunikacji i prezentacji. Dzieci przychodzą na takie zajęcia z ogromną motywacją, a w trakcie zajęć poznają dużo słownictwa, język funkcyjny i struktury, które ćwiczą podczas mówienia w parach lub małych grupach, wykonując ciekawe zadania. Na naszych lekcjach piszemy i rysujemy słowa na plecach, wymyślamy historie, robimy zdjęcia,  a na koniec tworzymu mały projekt (makietę miasta, ozdoby na choinkę, książkę kucharską i tak dalej). A to wszystko w akompaniamencie mnóstwa zabaw, które nie są w ogóle zabawami, lecz precyzyjnie przemyślanymi metodami pracy z językiem (ale szz, to sekret i dzieci o tym wiedzieć nie muszą).

 

Dla kogo?

Dzieci w każdym wieku uwielbiają tworzyć i rozwijać wyobraźnię, jednak w zależności od wieku, zarówno ich zainteresowania jak i umiejętności manualne, różnią się. Dlatego precyzyjnie dzielimy dzieci na grupy nie tylko na standardowych kursach  języków obcych, ale też na zajęciach językowo-plastycznych. Mimo, że zajmujemy się tworzeniem sztuki, uczestnicy tego kursu nie muszą mieć najlepszych oceny z plastyki – wystarczą chęci J.

Zapraszamy do zapisów na zajęcia Artmania!